Hemoroidy

Z tego artykułu dowiedzą się Państwo, na czym polega jedna z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych, którym zapobiegać może profilaktyczne użytkowanie bidetu elektronicznego. Nasz produkt: elektroniczna deska sedesowo-bidetowa lub toaleta cyfrowa przynosi Państwu również ulgę w razie wystąpienia tego schorzenia.

Chociaż może się wydawać, że z powodu przyśpieszonego trybu życia, siedzącej pracy lub nieodpowiedniego odżywiania się hemoroidy to problem, który pojawił się w ciągu kilku ostatnich lat, jednak to nieprawda. Ludzie cierpią na hemoroidy od dawien dawna. Również Ludwik XIV Wielki cierpiał na owo schorzenie i w 1686 roku przebył słynną operację przetoki, którą przeprowadził Charles F. Fénix.

Statystyki mówią, że na hemoroidy cierpi co trzeci dorosły Polak. Chodzi o jedno z najczęstszych schorzeń dzisiejszych czasów, jednak do lekarza przychodzi tylko mała garstka chorych. Powodem jest niechęć do otwartej rozmowy o problemach intymnych części ciała, a taką jest odbyt.

O co właściwie chodzi?

HemoroidSłownik medyczny definiuje hemoroidy jako bolesne guzki krwawnicze, tzw.„żylaki odbytu“; rozszerzenie żył, które występuje w okolicy dolnej części odbytu i odbytnicy. Ich przyczyną są zaburzenia pracy jelit, a przede wszystkim przewlekłe zaparcia. Wewnętrzne hemoroidy przejawiają się krwawieniem i później mogą nawet wypadać. Zewnętrzne hemoroidy, które są widoczne gołym okiem, mogą spowodować bardzo bolesne zapalenie, po grecku haimorrhoides flebes, krwawiących żył. Popatrzmy na hemoroidy bardziej szczegółowo, poprzez opis, przejawy i jak można sobie z nimi radzić. Hemoroidy (grec. Haimorrhoides flebes, po polsku guzki krwawnicze, przetoki lub żylaki odbytu) są naturalną częścią odbytu i odbytnicy. Działają jak podszki hydrauliczne, które delikatnie oddziałują na uszczelnienie odbytnicy tak, aby osiągnąć doskonałe zatrzymywanie kału.

O schorzeniu hemoroidów mówimy w chwili, kiedy owe żyły zaczynają sprawiać problemy – krwawienie, swędzenie, pieczenie, uczucie tępej presji w odbycie, ból lub zwilżenie. W praktyce chodzi o schorzenie układu naczyniowego, polegające na rozszerzeniu i zapaleniu żył w odbycie. Wewnętrzne hemoroidy powstają w środku odbytu w odległości 3-4 cm od otworu. Gdy puchną i znacząco naciskają na odbytnicę, zaczynają powodować krwawienie i ból przy wypróżnieniu, ewentualnie również wydalanie śluzu. Stałe drażnienie hemoroidów podczas wypróżniania się powoduje postępujące zapalenie i dalsze puchnięcie. W końcu mogą wypaść one z odbytu. Schorzenie wewnętrznych hemoroidów występuje w kilku fazach: w pierwszym stadium żyły są spuchnięte, ale nie pojawiają się inne problemy. Może dochodzić do swędzenia. W drugim stadium żyły są znacząco spuchnięte i naciskają na odbytnicę. Dochodzi ból i krwawienie podczas wypróżnienia, ewentualnie również uczucie niezupełnego wypróżnienia. W tym stadium należy odwiedzić lekarza i przejść fachowe badanie. W trzecim stadium hemoroidy rosną, problemy stale narastają. Podczas wypróżnienia wysuwają się z odbytu, jednak można je cofnąć. W czwartym stadium nie można już włożyć hemoroidów z powrotem. Sa duże i oprócz wyżej wymienionych problemów, mogą powodować dalsze komplikacje (na przykład uniemożliwić siedzenie). Zewnętrzne hemoroidy mieszczą się w okolicy odbytu. Najczęściej wyglądają jak małe guzki na układzie żylnym. Do ich zapalenia i rozciągnięcia nie dochodzi zbyt często.

Jakie mogą być przyczyny powstania hemoroidów?

  • Siedzący tryb życia
  • Problemy z wypróżnieniem
  • Powtarzające się biegunki i zaparcia
  • Częste jeżdżenie na rowerze
  • Wysokie lub niestabilne ciśnienie krwi
  • Różne schorzenia żył (żylaki i towarzyszące im choroby)
  • Zamiłowanie w zbyt pikantnych daniach

Jak zapobiec hemoroidom?

altaltPozornie łatwą, jednak nie zawsze działającą metodą jest natychmiastowa zmiana diety – poprawienie odżywiania się, zwiększenie aktywnego ruchu i ograniczenie niewygodnych czynności. Na pewno nie zaszkodzi kłaść poduszki na krzesłach, co obniży podrażnienia odbytu. Naprawdę skuteczną broń przeciw hemoroidom oferujemy jednak my, w postaci bidetów elektronicznych (sedesów). Dr n. med. Nelson Menda dodaje: „Z tego powodu, że hemoroidy są bardzo wrażliwe, papier toaletowy może spowodować zranienie i podrażnienie tej części ciała, a poza tym za pomocą papieru toaletowego nie można osiągnąć doskonałej czystości“. Należy naradzić się ze swym lekarzem; jest bardzo prawdopodobne, że z bidetem elektronicznym będą mieli Państwo wyłącznie pozytywne doświadczenia.

Co możemy Państwu zaoferować?

Dla naszego produktu: deski sedesowej z bidetem, czyli tzw. bidetu elektronicznego, nie potrzebują Państwo w domu żadnego specjalnego miejsca. Zastępuje klasyczną deskę sedesową, od której różni się tylko pojemnikiem na dyszę, która po naciśnięciu przycisku (bezpośrednio na desce bidetowej lub na pilocie zdalnego sterowania w lepszych modelach) wysunie się i umyje Państwa ciepłą wodą. Nasze modele wc z bidetem posiadają ogrzewanie wody i podłączone są złączem do klasycznego rurociągu (do zimnej wody) od rezerwuaru. Nie jest ważne, czy rezerwuar jest częścią składową muszli klozetowej (tzw. toaleta kompaktowa), pod sufitem na ścianie lub wbudowany w ścianie w przypadku toalety wiszącej. Wszystkie nasze modele bidetów z wc posiadają duże przyciski, więc gwarantujemy łatwe i jasne sterowanie ich funkcjami również dla osób starszych. Więcej o właściwościach naszych modeli desek sedesowo-bidetowych mogą Państwo przeczytać tutaj::

Bidet elektroniczny WC KOMFORT Q-5300

Bidet elektroniczny WC KOMFORT Q-5300

Luksusowy bidet elektroniczny WC KOMFORT Q-7700 z pilotem zdalnego sterowania

Luksusowy bidet elektroniczny WC KOMFORT Q-7700 z pilotem zdalnego sterowania