Przewodnik po zakupach bidetu elektronicznego

Nie są Państwo do końca pewni, czy wybrać nasz produkt? Wahają się Państwo, jakie opcje ma posiadać Państwa deska sedesowa z bidetem? Zaciekawił Państwa konkurencyjny model deski bidetowej, i nie wiedzą Państwo, który jest lepszy? Doradzimy Państwu - na tej stronie znajdą Państwo wytłumaczenie podstawowych funkcji i pojęć używanych w odniesieniu do podobnych automatycznych urządzeń do higieny intymnej.

Na czym zależy Państwu więcej a na czym mniej, muszą Państwo zdecydować sami, dla orientacji jednak kolorystycznie rozdzieliliśmy funkcje, które są ważne i nie warto ich pomijać, funkcje, które są mniej ważne, jednak są zalecane i funkcje, które można pominąć, jednak na pewno cieszyliby się z nich Państwo, jeżeli byłyby dostępne.

Funkcja mycia

Podstawą i codziennym obowiązkiem bidetu elektronicznego, który Państwo chcą kupić, jest oczywiście dokładne mycie. Ową funkcję oferują wszystkie deski sedesowe z bidetem, różnią się jednak tak sposobem wykonanywania danych funkcji, jak i ofertą ponadstandardowych właściwości.

Należy sprawdzić, czy bidet do połączenia z wc posiada:

 • dwie samodzielne dysze – pierwszą do mycia po skorzystaniu z toalety, drugą do delikatnego płukania kobiecych części intymnych. Bidet z jedną, uniwersalną dyszą nie nadaje się do dwóch odmiennych zadań, ponieważ raz należy myć ciało silnym prądem wody, a innym razem delikatnie, lecz szerokokątnie spłukać ciało, z zupełnie innym kątem natrysku. To jest warunkiem dokładnego i higienicznego mycia.

Deski sedesowo-bidetowe WC KOMFORT YB-770 oraz Q-7700 dysponują dwiema dyszami.

 • przepływowe ogrzewanie wody wysokiej jakości – bardzo ważna cecha desek bidetowych. Starsze lub tańsze urządzenia po umyciu ogrzewają wodę we wbudowanym minibojlerze o objętości około 0,8 litra. Oprócz tego, że jest to sposób dalece nieekonomiczny, ponadto zapas wody w minibojlerze wystarcza na minutę mycia i z tego powodu nie można liczyć na kilkominutowy masaż. Również jeżeli jest w domu więcej użytkowników, lub korzysta z deski sedesowo-bidetowej kilka osób po sobie, urządzenie nie zdąży ogrzać wody i dlatego pozostałe osoby będą musiały myć się zimną wodą. Owe deski bidetowe mają moc około 800W. Nowsze modele mają wbudowane przepływowe (i natychmiastowe) ogrzewanie wody. Ta metoda jest ekonomiczna, ciepła woda nigdy się nie skończy i poza tym ów bidet może zaoferować również ponadstandardowe funkcje, naprzykład niżej opisaną hydroterapię. Przepływowe ogrzewanie wody z pewnością zwiększa wolność korzystania z urządzenia. Bidety tego typu mają moc około 1600W. Również ważne jest sprawdzenie, kto jest producentem tej stosunkowo mocno obciążanej części. Aby zaoszczędzić, wielu producentów używa chińskich grzejników niskiej jakości. Należy zapytać się dostawcy! Jeżeli kupują Państwo bidet z wc na długie lata, dwuletnia gwaracja na chińskie części może okazać się za krótka, a to jest przecież gwarancja bezpieczeństwa przy zakupie i użytkowaniu!

Deski bidetowe WC KOMFORT Q-7700 oraz YB-770 używają przepływowego grzejnika wody, który jest wyprodukowany w Japonii - takie modele są w Polsce bardzo rzadko spotykane!

 • bąbelki powietrza badania stwierdziły, że woda, która zawiera bąbelki, lepiej czyści, aniżeli zwykły strumień wody. Dlatego producenci desek sedesowych z bidetem do swych modeli montują silnik, który dodaje bąbelki do strumienia wody. To gwarancja dokładniejszego i przyjemniejszego, a w dodatku bardziej ekonomicznego mycia!

Bidety WC KOMFORT Q-7700 oraz YB-770 taki silnik posiadają.

 • automatyczne czyszczenie – chociaż po użyciu automatycznego bidetu dysze wsuwają się z powrotem, może się zdarzyć, że dojdzie do ich zanieczyszczenia spowodowanego wyciekającą wodą. Jeżeli deska sedesowa z bidetem nie posiadałaby funkcji automatycznego czyszczenia po każdym użyciu, musieliby Państwo czyścić dyszę ręcznie, co byłoby uciążliwe, wątpliwe jeśli chodzi o higienę i w dodatku zajmujące cenny czas.

Wszystkie nasze deski sedesowe z bidetem czyszczą dyszę automatycznie po każdym użyciu. To gwarancja zabezpieczenia doskonałej higieny dyszy i jej właściwego działania!

 • wystarczająco duży rozstaw położenia dyszy – jeżeli nie są Państwo jedynymi użytkownikami deski sedesowo-bidetowej, i nie mają Państwo możliwości elektronicznego ustawienia dyszy, muszą Państwo usiąść na bidecie przystosowywując się do pozycji dyszy, żeby się wystarczająco dobrze umyć. Takie rozwiązanie jest niewygodne i zajmujące czas. Odpowiednia, elektroniczna regulacja gwarantuje nie tylko umycie, ale zarazem wygodne i bezpieczne siedzenie na sedesie.

Automatyczne deski sedesowe WC KOMFORT Q-7700, Q-5300 oraz YB-770 posiadają pięć różnych pozycji dysz w rozstawie wystarczającym dla każdego użytkownika.

 • regulację temperatury wody i intensywności natrysku – jeżeli nie są Państwo jedynymi użytkownikami deski bidetowej, trudno będzie Państwu znaleźć uniwersalną temperaturę wody, która będzie odpowiadała wszystkim użytkownikom. Tak samo każdy użytkownik ma inne potrzeby względem intensywności natrysku – czasami wystarczy delikatny strumień wody, innym razem bardziej Państwu pasuje intensywny strumień. Przyzwoity bidet elektroniczny oferuje co najmniej czteropoziomową regulację temperatury wody i intensywności natrysku.

Nasze deski sedesowe z bidetem oferują od 4 do 12 poziomów temperatury wody i 8 poziomów intensywności natrysku.

 • wygodny sedes – to istotna informacja, ponieważ większość producentów bidetów elektronicznych pochodzi z Azji, dlatego sedesy są zaprojektowane na bardziej drobne osoby. Aby to Państwu zobrazować: średni wzrost dziewiętnastoletnich Niemek wynosi 167 cm, a Japonek 158 cm. Dlatego należy sprawdzić, czy wybrany przez Państwo bidet ma wystarczająco dużą deskę!

Sedesy WC KOMFORT mają rozmiary otworu takie same lub nieco większe aniżeli europejskie sedesy.

 • tryb dziecięcy – dzięki niemu deska sedesowa z bidetem obniży temperaturę wody i strumień wody tak, aby były przyjemne i bezpieczne również dla dziecka. Jeżeli mają Państwo dzieci lub są one w planach, należy przy wyborze bidetu wziąć pod uwagę tryb dziecięcy.

Bidety elektroniczne WC KOMFORT Q-7700, YB-770 oraz Q-5300 posiadają tryb dziecięcy.

 • przyciski na panelu oraz pilocie w języku polskim – każdy, niekoniecznie znający angielski czy inny język, może wówczas sterować urządzeniem i rozkoszować się jego funkcjami

Bidety elektroniczne WC KOMFORT Q-7700 oraz Q-5300 posiadają przyciski na panelu sterowania oraz pilocie w języku polskim.

 • masaż ruchowy – podczas mycia dysza automatycznie porusza się w przód i w tył. Funkcja ta jest bardzo lubiana przez użytkowników. Dzięki ruchowi dyszy gwarantowane jest dokładne mycie, w dodatku hydromasaż jest bardzo przyjemny. Doświadczenie podpowiada, iż osoby, które dotąd nie miały kontaktu z elektronicznymi deskami sedesowymi nie szukają masażu ruchowego, jednak w chwili kiedy zakupią deskę sedesowo-bidetową z ową funkcją, staje się ona jedną z najczęściej używanych.

We wszystkich naszych deskach sedesowych z bidetem można włączyć masaż ruchowy po naciśnięciu przycisku "RUCH", "MYCIE/RUCH" lub "MOVE".

 • masaż na siedząco – specjalny rodzaj masażu, który należy do dziedziny hydroterapii. Masaż polega na naprzemiennym działaniu ciepłego i zimnego prądu wody. Jest polecany przez lekarzy podczas problemów z odbytem (na przykład hemoroidy) lub ze sromem (na przykład neurodermia, czyli lichen simplex). Nawet jeżeli do tej pory nie mieli Państwo problemów zdrowotnych tego typu lub nie czuli Państwo potrzeby masażu, warto wziąć ten fakt pod uwagę i w chwili wyboru deski bidetowej, lepiej zakupić model, który ma funkcję masażu na siedząco.

Bidety elektroniczne WC KOMFORT Q-7700 oraz YB-770 posiadają funkcję masażu na siedząco.

 • inne rodzaje masażu, np. zmienna intensywność natrysku– sedesy wyższej jakości oferują również inne typy masażu, które będą Państwu przydatne od czasu do czasu.

Sedesy WC KOMFORT Q-7700 oraz YB-770 oferują oprócz wyżej wymienionych jeszcze dalsze dwa rodzaje masażu. To prawdziwa wolność wyboru!

 

Funkcje dodatkowe

W tej dziedzinie różnice pomiędzy poszczególnymi deskami sedesowymi z wbudowanym bidetem są naprawdę duże. Tak samo jak każdy samochód ma fotele, kierownicę i koła, czyli z punktu A do punktu B jest w stanie dojechać, tak również każda deska bidetowa umyje ciało. Jednak nie każdy samochód posiada dwustrefową klimatyzację, skórzane wnętrze, elektroniczny system stabilizacji itp. Podobnie nie każdy bidet oferuje funkcje, które nie są najważniejsze, ale na pewno są bardzo przyjemne, zwiększają wolność wyboru użytkownika i cieszą. Poza tym owych funkcji nie trzeba używać, ale z drugiej strony posiadając je nie zawężają sobie Państwo możliwości wyboru na przyszłość. Może się zdarzyć, że w pewnym momencie będą chcieli Państwo użyć dodatkowej funkcji, ale z uwagi na niewłaściwy wybór początkowy, nie będą mieli Państwo takiej możliwości.

Należy sprawdzić, czy deska sedesowa z bidetem posiada:

 • efektywne suszenie wysokiej jakości – jeżeli nie chcą Państwo używać ręcznika do suszenia tylnej części ciała, należy wybrać takie urządzenie do higieny intymnej, które oprócz mycia również osuszy ciało. Jeżeli bidet elektroniczny posiada funkcję suszenia, ważne jest żeby sam proces był efektywny.

Toalety myjące WC KOMFORT Q-7700 oraz YB-770 mają suszarkę o mocy 270W i osiem poziomów temperatury powietrza.

 • dezodoryzacja – nowoczesna funkcja oznaczająca usuwanie brzydkich zapachów za pomocą filtra węglowego. Nie mylcie Państwo dezodoryzacji z przebijaniem brzydkich zapachów aromatami. Jest to jedna z funkcji, które powinien posiadać każdy bidet najwyższej jakości.

Deski sedesowo-bidetowe WC KOMFORT Q-7700 oraz YB-770 posiadają dezodoryzację z aktywnym filtrem węglowym (eksploatacja filtra trwa ok. 7 lat).

 • zapach– jeżeli lubią Państwo różne zapachy do WC, napewno docenią Państwo, jeśli deska bidetowa będzie miała funkcję rozpraszania delikatnego zapachu w łazience. Należy również sprawdzić, ile kosztują zapasowe zapachy, żeby nie były zbyt drogie. I w końcu ważne jest, aby oprogramowanie deski bidetowej dawało wolność wyboru pod względem użycia zapachu lub nie, jeżeli nie jest on akurat dla Państwa potrzebny!

Deski bidetowe WC KOMFORT Q-7700 oraz YB-770 umożliwiają samodzielną regulację aromatyzacji, a wkład zapachowy kosztuje około 20 PLN.

 • filtrowanie wody – bardzo ważna funkcja dotycząca bezpieczeństwa eksploatacji! Aby przedłużyć żywotność automatycznej deski sedesowej, zwłaszcza jeżeli nie są Państwo pewni czystości wody z wodociągu (nie chodzi o jej skład lecz o drobne, mechaniczne cząsteczki), należy zakupić urządzenie do higieny intymnej z aktywnym filtrowaniem wody.


Bidety elektroniczne WC KOMFORT Q-7700, Q-5300 oraz YB-770 czyszczą wodę za pomocą wymiennego filtra wstępnego.

 • ogrzewanie deski sedesowej – wygoda, komfort i ochrona zarówno przed przeziębieniem, jak i poparzeniami. Pomiędzy deskami bidetowymi jest to dość rozpowszechniona funkcja, którą Państwo z pewnością docenią, przede wszystkim jeżeli toaleta znajduje się w chłodnym pomieszczeniu. Nie ma nic gorszego, niż rozpocząć dzień wstając z wygrzanego łóżka, a potem siadając na zimną deskę sedesową! Najlepsza deska sedesowa z bidetem to taka, która daje wolność wyboru pomiędzy wieloma poziomami temperatury i chroni przed poparzeniem.


Toalety myjące WC KOMFORT Q-7700 oraz YB-770 ogrzewają deskę sedesową w zakresie siedmiu  poziomów temperatury, zaś WC KOMFORT Q-5300 w zakresie czterech poziomów (moc 45W) oraz dba o bezpieczeństwo użytkownika dzięki czujnikowi - ochronie przed poparzeniami.

 • tłumione zamykanie sedesu - również dosyć rozpowszechniona funkcja, ale bardzo istotna dla wygody użytkownika. Tłumiki zwalniają zamknięcie sedesu i klapy w desce sedesowej z bidetem, które posiadają tę funkcję, więc po opuszczeniu toalety wystarczy delikatnie stuknąć w deskę sedesu i ona się wtedy sama powoli i cicho zamknie, chroniąc urządzenie i muszlę przed uszkodzeniami. Tę funkcję docenią przede wszystkim kobiety, które alergicznie reagują na podniesione deski sedesowe :)

Bidet elektroniczny WC KOMFORT Q-7700, Q-5300 oraz YB-770 mają łagodnie zamykaną deskę sedesową i również klapę.

 • czujnik zajętości sedesu – w niektórych deskach bidetowych wbudowany jest czujnik nacisku , który rozpozna, czy bidet z wc jest zajęty, i tylko w takim przypadku pozwoli na włączenie funkcji mycia lub suszenia. Tańsze modele nie posiadają czujnika i może się zdarzyć, że funkcje te włączy dziecko lub ktoś dorosły, naciskając przypadkowo na przycisk. To ważne dla bezpieczeństwa użytkowania i czystości w łazience.

WC bidety WC KOMFORT Q-7700 oraz YB-770 posiadają oczywiście czujnik bezpieczeństwa.

 • pilot zdalnego sterowania – jeżeli podczas siedzenia na desce sedesowej z bidetem nie chcą się Państwo skręcać jak dżdżownice szukając przycisków, w dodatku ustawionych horyzontalnie, na pewno docenią Państwo wolność korzystania z pilota zdalnego sterowania. Pilota można odłożyć do uchwytu na ścianie lub zostawić na umywalce. Ważne jest, że dzięki pilotowi zdalnego sterowania można posługiwać się urządzeniem bardziej komfortowo. Ponadto, dzięki panelowi sterowania, którego brakuje na korpusie deski sedesowo-bidetowej, uzyskają Państwo więcej możliwości podczas instalacji, przede wszystkim jeżeli toaleta znajduje się blisko ściany. Najlepsze modele mają na pilocie wyświetlacz, który umożliwia przejrzyste przedstawienie możliwych parametrów, na przykład aktualną temperaturę wody itp. Również należy sprawdzić, czy automatyczna deska sedesowa posiada bezpośrednio na korpusie podstawowe przyciski (mycie, suszenie), w razie gdyby baterie w pilocie zdalnego sterowania się wyładowały lub pilot się chwilowo zgubi. Ta funkcja jest bardzo istotna dla osób niepełnosprawnych, ponieważ daje wolność sterowania działaniem toalety nawet przez opiekuna znajdującego się w pewnej odległości od klozetu!


WC z bidetem WC KOMFORT Q-7700 oraz YB-770 posiadają zdalne sterowanie z wyświetlaczem (jeden z niewielu modeli w Polsce!) i dodatkowo 4 przyciski sterujące umieszczone bezpośrednio na toalecie myjącej.

 • sterylizacja toalety promieniami UV – tę funkcję posiadają najbardziej luksusowe modele desek sedesowo-bidetowych. Sterylizacja promieniami UV zapewni maksymalny poziom czystości dlatego, że likwiduje niepożądane bakterie i mikroorganizmy. Jeżeli zobaczą Państwo w telewizji reklamę różnych detergentów, gdzie bakterie w postaci brzydkich potworków uciekają, proszę przypomnieć sobie ten tekst.

Bidety elektroniczne WC KOMFORT Q-7700 oraz YB-770 posiada tę funkcję. To prawdziwy unikat na rynku polskim, super ekskluzywna funkcja!

 • łagodne oświetlenie i odtwarzanie muzyki – do mycia ciała nie jest to potrzebne. Jednak, podobnie jak kobieta wybiera torebki nie tylko z praktycznego punktu widzenia, lecz także z estetycznego, również ta właściwość, poza wyłącznie funkcjonalnym aspektem, podkreśla elegancję, luksus, prestiż i ekskluzywność produktu . O nic innego nie chodzi, prócz jednego wyjątku. W Japonii, skąd pochodzi koncepcja "washletów" czy desek sedesowych z bidetem, uważane są za ogromne faux-pas dźwięki, które pojawiają się podczas korzystania z toalety. Dlatego prosimy Japończyków mieszkających w Polsce, żeby ten punkt przesunęli sobie z rubryki „zbędne“ do rubryki „absolutnie niezbędne“. :)

Deski sedesowo-bidetowe WC KOMFORT Q-7700 oraz YB-770 swoją ekskluzywność podkreślają nie tylko oświetleniem, ale również odtwarzaniem muzyki.

Napewno Państwo zauważyliście, że każdy punkt spełnia nasz flagowy produkt,

Luksusowy bidet elektroniczny WC KOMFORT Q-7700 z pilotem zdalnego sterowania

. Dzieje się tak dlatego, że jesteśmy przekonani, iż lepszej deski sedesowo-bidetowej na polskim rynku nie można znaleźć i że wyżej wymieniony model zaspokaja absolutnie wszystkie oczekiwania wymagającego klienta. Proszę zerknąć na szczegółowe informacje, obejrzeć zdjęcia, wideo i pomyśleć, czy nie warto inwestować w znakomity produkt w bezkonkurencyjnej cenie.